1. Csökkentjük az épületek ökológiai lábnyomát
Cégünk igazi úttörő a fenntartható építés területén. Anyagokat és megoldásokat fejlesztünk és gyártunk az épületek ökológiai lábnyomának csökkentésére, a szigetelőrendszerektől az ablakok és homlokzatok üvegeiig. Segítünk a LEED, BREEAM és Multi Comfort minősítések megszerzésében.
2. Csökkentjük a termelés ökológiai hatását
Vezetőnek lenni többek között a példamutatást is jelenti, ezért gondolunk saját ökológiai lábnyomunkra is. Gyártásunkban már felhasználjuk a saját termékeinkből származó hulladékot vagy az építési és bontási hulladékot. De sokkal többet tervezünk – nézze meg céljainkat.
Kötelezettségvállalásaink 2030-ra és 2050-re* vagy a szavaktól a tettekig
Mi is hozzájárultunk az éghajlatváltozáshoz, és itt az ideje, hogy helyrehozzuk. Következő évekre egyértelmű célt tűztünk ki magunk elé:

Közvetlen CO2-kibocsátások
A tüzelőanyag elégetéséből (pl.: földgáz) származó közvetlen CO2-kibocsátás és a vásárolt energiából származó közvetett kibocsátások 33%-kal csökkennek.

Közvetett CO2-kibocsátás
2030-ig 16%-kal csökkentjük az értékláncunkból (nyersanyagok, közlekedés, utazás...) származó közvetett CO2-kibocsátást.

Szén-semlegesség
A CO₂-kibocsátás 2030-ig történő csökkentésére irányuló kötelezettségvállalás az első lépés a szén-dioxid-semlegesség felé vezető úton. És megyünk tovább!

Víz
2030-ra 50%-kal csökkentjük a fogyasztását, és nem bocsátunk ki szennyvizet a víz szempontjából fokozottan érzékeny területekre.

Körkörös gazdaság
Már felhasználjuk a saját termékeinkből származó építési hulladékot és törmeléket. 2030-ra 80%-kal csökkentjük a nem újrahasznosított hulladékot.

Nyersanyagok újrahasznosítása
Csökkennek az elsődleges nyersanyagok, ezért 2030-ra ezeknek legalább 30%-át másodlagos nyersanyagokra szeretnénk cserélni.

Csomagolás újrahasznosítás
Termékeink csomagolása legalább 30%-ban újrahasznosított anyagot tartalmaz, és teljes mértékben újrahasznosítható.

A termék átláthatósága
Életciklus-elemzést (LCA) végzünk minden termékcsaládra, hogy megismerjük a környezetre gyakorolt hatásukat.
*A célok ellenőrzése a Science Based Targets (Ezen új célok elérését abszolút értékben vesszük figyelembe, és a 2017-es alapállapothoz viszonyítjuk.) Ezek a célok segítenek eligazodni azon fő hosszú távú kötelezettségvállalásunk felé, hogy 2050-ig elérjük a karbonsemlegességet.