A környezet védelme a Saint-Gobain tevékenységeiben folyamatos elkötelezettséget és óvatosságot kíván. A világon mindenhol a Saint-Gobain csapatai azon fáradoznak, hogy mindennemű környezeti balesetet megakadályozzanak, és általában tevékenységük környezetre gyakorolt hatását minimálisra csökkentsék.

Példát akarunk mutatni
A Saint-Gobain azon dolgozik, hogy megóvja a környezetet a gyártás és a szolgáltatások lehetséges káros hatásaitól. Négy fontos pontot emelt ki, melyek segítségével küzd a klímaváltozás ellen:
- a kockázatok felmérése és kezelése
- a létező legjobb technikák és megoldások használata
- innováció, a jövő megoldásainak kifejlesztésére
- a partnerek bevonása a környezetvédelmébe
Hosszútávú terveink:
- a környezeti balesetek elkerülése
- a Saint-Gobain tevékenységek környezeti hatásátnak minimálisra csökkentése
Céljaink elérése érdekében olyan eszközöket dolgoztunk ki, melyek segítségével vállalataink közös metodológia alapján tudnak előre lépni.
A legnagyobb környezeti kihívások
Nyersanyag és hulladék
A hulladéktermelés csökkentése nagyon fontos a Saint-Gobain csoport számára. Azon túl, hogy megpróbál a saját hulladéktermelését minimálisra csökkenteni, olyan termékek fejlesztésén dolgozik, melyek összetevőit más iparág hulladékterméke képezi (lásd gipszkarton, üvegtörmelék vagy fémforgács).
Az egyik leghatásosabb módszer a felhasznált természeti erőforrások csökkentésére az üveggyártásban az üvegtörmelék újrahasznosítása.
Célunk 2025-ig
- a nem újrahasznosítható hulladéktermelődését 50%-kal csökkenteni 2010-hez képest
- hosszútávú cél, hogy ne termeljünk nem újrahasznosítható hulladékot
Energia, emisszió és klímaváltozás
Célunk, hogy a lehető legkevesebb energiát fogyasszuk és minimálisra csökkentsük az üvegházhatású gáz kibocsátását szerte a világon, erre jó akcióterveket dolgozzunk ki és terjesszük a leghatékonyabb technikákat.
A legkártékonyabb emissziós gáz a szén-dioxid, mely a Csoport tevékenysége következtében a légkörbe kerül. 31 Saint-Gobain vállalatnál végeztek CO2 becslést, (a 31 vállalat képviseli a csoport összes alkalmazottjának 74%-kát), figyelték az energiafelhasználás miatti emissziót, a termelést, a szállítást, az ingázókat, az üzleti utakat és a nyersanyag-beszerzést is.
A Saint-Gobain 2003-óta részt vesz a klímaváltozással összefüggő kérdésekkel foglalkozó non-profit szervezet, a Carbon Disclosure Project (CDP)-ben.
Víz
A Saint-Gobain vízre vonatkozó irányelvei, melyet 2011-ben vezettek be, a Csoport minden egyes üzemére vonatkoznak a világ minden pontján. Az irányelvek leszögezik a Csoport kötelezettségvállalását arra, hogy amennyire csak lehetséges, csökkenteni fogja a víz mennyiségére vagy minőségére gyakorolt hatását. (Vonatkozik mindez a felhasznált és a kibocsátott vízre is)
2012 óta a Csoport a CDP vízre vonatkozó adatszolgáltatásához, mely arra ösztönzi a cégeket, hogy részletes jelentést készítsenek saját vízgazdálkodásukról, annak kockázatairól és lehetőségeiről, és eredményeket átlátható módon kommunikálják a társadalommal.
Célunk 2025-ig:
80%-kal csökkentsük az ipari szennyvízkibocsátást 2010-hez képest
Hosszú távú célunk, hogy teljesen megszüntessük.
Biodiverzitás
Célunk: minden üzem vagy bánya indítása vagy bezárása előtt készüljenek tanulmányok a helyi szervezetekkel közösen, melyek megvizsgálják a biodiverzitásra gyakorolt hatásunkat.
A Csoport 151 bányával és kültéri fejtéssel rendelkezik világszerte. Ezek 79%-a a gipsz-ágazathoz tartozik, mely ágazatnak szigorú belső szabályzat a van a biodiverzitás megőrzéséről. A Csoport bányáit úgy működtetik, hogy megőrizzék a környezetet és megfeleljenek a helyi szabályozásoknak.
A Saint-Gobain legfelsőbb szintjén elindítottak egy biodiverzitási akciótervet is, azért, hogy pontosan felmérjék a tulajdonukban lévő természeti értékeket.
Olvassák el az erre vonatkozó jelentést (2014) link: https://www.saint-gobain.com/sites/sg_master/files/registration-document-saint-gobain-2014.pdf